10 lavinančių eglučių

Kokios gi Kalėdos be spindinčios eglutės? Siūlom 10 alternatyvių kalėdinių eglučių idėjų, kurios patiks vaikui, papuoš namus ir sukurs kalėdinę nuotaiką.

1. Lipdukų eglutė. Tereikia iš spalvoto popieriaus iškirpti elutę, priklijuoti ją prie durų / sienos ar tiesiog padėti ant stalo ir leisti mažyliui ją puošti lipdukais. Parduotuvėse, turbūt, jau seniai neberenkate lipdukų..? Tik pagalvokite, kokį lobį paliekate! Maždaug nuo 1 m. 6 mėn. vaikai tiesiog tampa pamišę dėl lipdukų :) Garantuojame, kad ši kalėdinė eglutė bus topų topas Jūsų namuose!

2. Rankyčių eglutė.  Vyresni vaikučiai mokės apsibrėžti savo rankutę, o mažyliai smagiai bandys. Vyresnėliai gali apvesti mažylių rankutes arba galiausiai padėkite Jūs. Ikimokyklinuka, kirpdamas tokį piešinėlį, puikiai lavins kirpimo įgūdžius. Mažiesiems ir vėl pagelbėsit Jūs. O klijuoti (tepti klijus, prispausti) tikrai norės padėti visi vaikučiai. Štai ir eglutė, kuri tikrai gali puošti!

3. Lego eglutė. Pastatykite kartu su mažyliu kalėdinę eglutę iš lego kaladėlių, Kiek vietos kūrybai! :)

4. Kabinukų eglutė. Priklijuokite prie durų keletą kabinukų, išdėstytų eglutės forma ir leiskite mažyliui juos papuošti nedūžtančiais eglutės žaisliukais, girlianda ar kalėdinėmis lemputėmis. Puikiausia motorikos lavinimo eglutė :)

5. Medinė eglutė. Tokią eglutę iš jau paruoštų pagaliukų  nesunkiai padarys bet kuris suaugęs. Tai puikus pagrindas kabinti vaikų kūrybinius darbelius, kurių ypač kalėdiniu laikotarpiu labai padaugėja. Vaikai patys gali darbelius, piešinius pritvirtindami smulkiais vinukais. Jiems įkalti vaikui jėgų tikrai užteks, o koks puikus pirštukų lavinimas, bei pažintis su tikrais įrankiais - geriausia mokykla. Tiesa, jei nenorite naudoti plaktuko, visuomet galima pasirinkti alternatyvius tvirtinimo būdus :)

6. Eglutė - rūšiuoklis. Mama pasirepetuos dovanų pakavimui, o mažyliui bus staigmenėle prieš Kalėdas. Šis eglutės variantas tiks ir pačiam mažiausiam! Šiai "eglutei" prireiks: batų dėžės, dovanų popieriaus, spalvoto popieriaus, žirklių, lipnios juostos ir nedidelių Kalėdinių nedūžtančių eglutės žaisliukų. Pirmiausia pasiruoškite žalią eglutę, iškirpkite joje skylutes, tada tokias pačias skylutes iškirpkite dėžutės dangtelyje, apklijuokite dėžutę dovanų popieriumi ir dar kartą iškirpkite skylutes dovanų popieriuje :)

7. Eglutės - smeigtukai. Paruoškite popierinių eglutės trafaretų. Vaikučiai piešia ant plastikinių lėkštelių (nuoroda apie tai čia ) ir spaudžia dažuose eglutės trafaretus. Leiskite išdžiūti. Suklijuokite dvi eglutes prieš tai įterpdami medinį iešmelį. Štai ir puikiausios eglutės - smeigtukai, kurios gali papuošti namų gėles, vazas, kalėdines puokštes, tapti dovana seneliams, o ir patys vaikai labai mėgsta, kai jų darbeliai tampa mažais siuvenyrais.

8. Medžiaginė eglutė. Štai tokį lobį man pavyko rasti "antrų-rankų" rinkoje už 1 eurą. Pigiau net nebūčiau pasiuvusi. Tačiau dalinuosi tuo kaip idėja. Beveik visakas sutvirtinta karštais klijais ir tikrai gerai laikosi. Tai Advento kalendorius, tačiau galima panaudoti ir žaidimams: dėlioti į maišelius kaladėles, eglutės žaisliukus, juos traukti. Galima puošti lipukais.

9. Eglutė pagalvėlė moko formų.  Tokiai eglutei sukurpti prireiks minimalių siuvimo įgūdžių. Iškirpkite dvi vienodas eglutės formas. Vienoje dalyje, geroje pusėje prisiūkite  formas iš kitos spalvos medžiagos. Ant formų viršaus prisiūkite arba karštais klijais pritvirtinkite lipnią juostelę.  Dabar susiūkite dvi eglutės puses iš blogosios pusės palikdami angą nesusiūtą. Pro ją išverskite eglutę, prikimškite kamšalo (jei norite, kad eglutė taptų pagalvėle) ir gražiai užsiūkite iš gerosios pusės įterpdama kotelį.  Belieka iš spalvotų medžiagėlių prikarpyti tokių pat figūrų ir prie jų blogųjų pusių pritvirtinti lipnias juosteles.  Vaikučiui bus smagu lipinti ir vėl lipinti, o kartu ir mokytis: širdelė, žvaigždė, kvadratas, trikampis, skritulys.

10. Dirbtinės eglutės puošimas nedūžtančiais žaisliukais. Galima mokyti mažylį puošti ir tikros formos eglutę: kabinti žaisliukus, uždėti griliandą, įjungti lemputes... Svarbiausia, kad eglutė ir žaisliukai būtų nedūžtantys, nes eglutė tikrai virs ir ne vieną kartą, o mažylis žaisliukus ir pačiupinės, ir pamėtys, ir paragaus, o galiausiai išmoks kartu ruoštis ir laukt Kalėdų.

 

Tegul Jūsų namuose suspindi mažylių puoštos ir džiaugsmu apdalintos eglutės!

 

Raktažodžiai: