3 žaislų top 5-tukai

Nors dabar vis didesnį pagreitį įgauna vaikų lavinimas su buities daiktais, sensorikos užsiėmimai ir pan., tačiau kokia gi vaikystė be žaislų?! Pamaniau, sudarysiu Adomo žaislų top 5-tuką, bet vėliau supratau, kad pirmojo ir antrojo pusmečio topas šiek tiek skirtųsi... Taigi taip gimė net trys Adomo mylimiausių žaislų top 5-tukai. 
 

 

Turbūt bendro visiems vaikams geriausių žaislų topo sudaryti neįmanoma, tačiau pasisemti idėjų tikrai galėsite.

Taigi nesumeluoti Adomo (o ne mamos) mylimiausių žaislų top 5-tukai:

0-6 mėn. Adomo žaislų top 5:

1) Kamuoliai, įvairių paviršių ir dydžių.

 

 
2) Minkštas kiškis - barškutis. Adomas visada juokdavosi pamatęs šį kiškį, o pradėjęs guguoti - visada jį kalbindavo. Nors aš ne kartą sakiau esanti nesentimentali moteris, bet šį kiškį palikau Adomo prisiminimams :)
 
 
 3) Barškutis - žiedas - kramtukas.
 
 
 
4) Vibro kėdutė. Tai daugiau vaikiška technika nei žaislas ir vieni tėveliai šį daiktą giria, o kiti lieka nusivylę, bet Adomui joje suptis tikrai patikdavo. Žinoma, ne visą dieną ir ne visada. Labiausiai, turbūt, patikdavo kalbinti ant vibro kėdutės tvirtinamus barškučius. Tai daiktas, kuris mums pasiteisino labiau už karuselę ar lavinamąjį kilimėlį. 

 

 
5) Guminis kilimėlis - dėlionė. Nors ji buvo skirta labiau ne žaidimams, o minkštam ir maloniam šliaužiojimui ant grindų, bet vis tik įtraukiau ją į top 5-tuką, nes tai žaislas, kuris auga kartu su vaiku, turi įvairias paskirtis ir tikrai yra naudojamas kasdien iki šiol.

 

 
6-12 mėn. Adomo žaislų top 5:
 
1) Kamuoliai

 

 

2) Stumdukas. Kadangi Adomas pradėjo anksti vaikščioti, tai buvo ideali priemonė jam visur judėti. Esu iš tų mamų, kurioms nepatinka vaikštynės :) , tad ieškodama alternatyvos radau štai tokį variantą:

 

 

3) Viskas, kas sukasi. Nors Adomui pačiam pasukti dar neišeidavo, tačiau jis galėdavo į besisukančius daiktus žiūrėti ištisą parą! Mano atradimai buvo vilkelis 
 

 

ir skritulių piramidė, kurią daugiau naudojom sukimui nei statymui. 

 

 

4) Žiedai. Mano manymu, labiausiai pasiteisino tokie žiedai, kurie turi vienodo dydžio skylutes ir kuriuos galima verti nebūtinai eiliškumo tvarka.  

 

 

 5) Pingvinas - taupyklė.  

 

 

1-1,5 m. Adomo žaislų top 5:
 
1) Kamuoliai. Šiandien Adomas į lauką net neina be kamuolio. 

 

 

 2) Knygutės. Būtent sulaukus metukų Adomas iš ties pradėjo domėtis knygutėmis, jas vartyti, rodyti pirštuku.

 

 

3) Lavinamasis kubas

 

 

4) Gyvūnų figurėlės

 

 

5) Mašinėlė - stumdukas. Puikus žaislas tiek namuose, tiek lauke.

 

 
Smagių žaidimų! :)
 
Raktažodžiai: