Apie keliones su vaiku

Kol įspūdžiai dar švieži, o idėja nenumarinta juodraščių sąraše: apie Naujametinį pabėgimą į Taliną. Apie keliavimą žiemą automobiliu trise.

Kiekvieną kartą grįžusi iš kelionės su vaiku jaučiuosi kažką įveikusi, pasiekusi tikslą, patyrusi du kartus daugiau įspūdžių, o malonumas grįžus namo padėti galvą ant savo senos išgulėtos pagalvės būna kur kas stipresnis ir kol dar neužmerkiu akių, tyliai sau pasakau: MES TAI PADARĖM!

Iš tiesų keliauti su vaiku nėra lengva: pradedant prišlapintu automobiliu ir baigiant isterišku vaiko rėkimu kokiame nors muziejuje bei visų šeimos narių susipykimu. Bent kelis kartus užplūsta abejonės, ar tikrai reikėjo keliauti su vaiku. Tačiau tinkamai nusiteikus kelionės su vaiku augina visą šeimą! Mes grįžtame daugiau patyrę ir kažko naujo išmokę.

Trumpas sąrašas tai, ko galima išmokti dar prieš kelionę:

1. Automobilį vairavom pasikeisdami, kad neprailgtų 8 valandos kelio. Taigi vienas vairuoja, kitas - sėdi gale su Adomu ir ką nors veikia.

2. Ką galima veikti automobilyje: skaityti knygutes, klijuoti lipdukus, žaisti su mašinų modeliukais, nustebinti nauju daiktu, masažuoti pėdutes, gerti sultis, valgyti ką nors skanaus, ko paprastai kasdien nevalgom, žiūrėti filmukus, žaisti išmaniuosius žaidimus, miegoti...

3. Pasiskirstymas vaidmenimis: tėtis tvarko reikalus (registruoja viešbuty, ieško parkavimo, neša lagaminus, rūpinasi maršrutu, perka bilietus...), mama tuo tarpu prižiūri Adomą (tyrinėja aplinką, plauna rankas, nešioja, apkabina, gaudo...) arba tėtis stumia vežimą, mama -fotografuoja.

4. Su vaiku tiesiog neįmanoma pramiegoti viešbučio pusryčių, o juos valgant - nesulaukti malonių senukų šypsenų :)

5. Galiausiai pasiekę pirmąjį lankytiną objektą žemėlapį kišam giliai į kuprinę ir nutariam, kad mūsų tikslas smagiai praleisti laiką, o ne aplankyti, kuo daugiau objektų. Vaiko tie objektai visiškai nedomina. Taigi, ką tikrai matėm, tai Kalėdų miestelį 4x, elniukus 5x, Taliną iš viršaus 3x.

6. Kad ir kaip norėjosi gražios skanios vakarienės su baltom staltiesėm ir tradiciniais patiekalais, pasirinkom eilinę piceriją, kurioje mums visiškai nekėlė streso tai, kad Adomas išpylė cukrų, spygaujo, užlipo ant stalo ir krėtė kitokius pokštus.

7. Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Tad visi trys, įsisukę į savo skafandrus, išmalėm visą Talino senamiestį, o Kalėdų miestelį net 4 kartus :)

Perskaičiusi dar kartą suprantu, kad nieko nauja nepasakiau, keliones su vaiku tiesiog reikia išjausti.

Keliautojo tikslas niekada nesti vieta, bet dalykų matymas kitomis akimis (Henry Miller). Kiekvienoje kelionėje su vaiku aš matau, kaip mes augame.

Raktažodžiai: