Mamos sportuoja kasdien!

Per pastarąją savaitę sulaukiau 3 pasiūlymų sportuoti: draugė siūlė kartu lankyti baseiną, vyras jau antrą pavasarį iš eilės vis siūlo bėgioti, o vakar pašto dėžutėje radau lankstinuką iš sporto klubo. Ar man reiktų susimąstyti apie svorį, ar jiems iš tiesų atrodo, kad aš mažai sportuoju? :)

Pats laikas supažindinti tuos, kurie dar nežino, kiek mamos sportuoja.
 

Mano įprasta, tokia lengvutė, dienos mankšta atrodo maždaug taip:

1) Mažiausiai 100 pritupimų ir 11,5 kg. svarmenų pakėlimų į viršų (kai reikia vaiką iškelti iš lovytės, pasodinti į maitinimo kėdutę, pakelti prie kriauklės, paguosti, atsisveikinti su tėčiu, išvalyti trupinius, pažaisti, na ir likusius kartus pasimyluoti). Dirba tiek rankų, tiek kojų raumenys. Jei neklystu - ir nugara dirba :)

2) Pusvalandis laipiojimo laiptais aukštyn ir žemyn (iš penkto aukšto ir atgal, nepamirštam, kad su 11,5 kg. svarmenimis, o lauke dažniausiai pasivaikščiojimas baigiasi atradus laiptus). Labiausiai dirba kojų raumenys.

3) Pusvalandis bėgiojimo (kai reikia pagauti link gatvės bėgantį vaiką, nukelti nuo stalo, nes jis tuoj tuoj gali nukristi ir dar šiek tiek savo malonumui, kai žaidžiam gaudynių). Ir vėl dirba kojų raumenys.

4) Adomui vakare atrodo, kad mano kojų raumenys dirba per mažai, tai jis vis prašo pasupti jį ant vienos kojos. Paskui ant kitos. Taigi + 20 kartų 11,5 kg. svarmenų kilnojimas kojomis.

5) Be kojų ir rankų raumenų visą dieną intensyviai dirba kaklo ir akių raumenys, ieškodami Adomo, sekdami jo kiekvieną judesį, gaudydami vaizdą iš arti, paskui - iš toli. Kai būna per toli - prisijungia ir kojų raumenys.

6) Ir be viso to intensyviausią mankštą per dieną atlieka mano smegenų ląstelės NUOLAT galvodamos, ką galima kalbėti prie vaiko, o ko ne, kaip elgtis, kad neperimtų blogų įpročių, kaip auklėti ir ištverti kiekvieną zirzimą, iš kur pasisemti dar bent lašelį kantrybės.

Į sudėtingesnio lygio mankštą dar reiktų įtraukti vežimėlio nešimą iš penkto aukšto ir atgal (žinoma, be lifto), jo stūmimą per pusnis ir dar kokį visai nesudėtingą užnešimą valstybinės įstaigos laiptais.

Pamiršau paminėti dar tai, kad aš nemėgstu sportuoti :)

Raktažodžiai: