Natūralūs kiaušinių dažai

PhotoGrid_1458991129163.jpg

Šiais metais užsimojau kiaušinius nuažyti geltonai ir jiems išpiešti veidelius. Kiek bandžiau parduotuvinių maistinių dažų, kiaušiniai likdavo balti. Ir nors labai skeptiškai žiūėjau į visus tuos natūralius kiaušinių dažus, išbandžiusi likau nustebinta, patenkinta rezultatu ir, manau, daugiau kiaušinių niekada nebedažysiu kitokiais dažais!

BUROKĖLIS. Sutarkuokite 2 vidutinio dydžio burokėlius burokine tarka, užpilkite 1 stikline vandens, įdėkite 1 šaukštą acto ir 1 šaukštą druskos. Viską virkite 15 min., nusunkite ir skystyje mirkykite jau išvirusius kiaušinius. Galima palikti per naktį.

CIBERŽOLĖ. Į nedidelį puodą įpilkite vandens, kad apsemtų kiaušinius. Įdėkite 4-5 šaukštus su kaupu ciberžolės miltelių, 2 šaukštus acto ir 1 šaukštą druskos. Virkite 10 min., po to palikite kiaušnius mirkti per naktį. 

RAUDONAS VYNAS. Išvirtus kiaušinius įmerkte į raudoną vyną kelioms valandoms ar per naktį. Kiaušiniai apsitraukia keistu blizgiu kristalu. Nors man nesigavo intensyvi spalva, bet rezultatas patiko.

JUODOJI ARBATA. Įpilkite į nedidelį puodą vandens, kad apsemtų kiaušinius, įdėkite juidosios arbatos arbatžolių. Nepagailėkite kelių šaukštų. Įpilkite 1 šaukštą acto ir 1 šaukštą druskos. Viską virkite 10-15 min. Po to dar porą valandų palikite kiaušinius pamirkti. 

MĖLYNASIS KOPŪSTAS. Smulkiai supjaustykite pusę kopūsto, užpilkite jį 1-2 stiklinėm vandens, įpilkite 1 šaukštą acto ir 1 šaukštą druskos. Virkite 15 min., nusunkite ir atvėsintame skystyje mirkykite jau išvirtus kiaušinius. Galite mirkyti dvi valandas, galite ir per naktį, kuo ilgiau mirkysite tuo ryškiau mėlyna gausis. 

KAVA. Įpilkite į nedidelį puodą vandens, kad apsemtų kiaušinius, įdėkite 4 šaukštus su kaupu maltos kavos. Įpilkite 1 šaukštą acto ir 1 šaukštą druskos. Viską virkite 10-15 min. Po to dar porą valandų palikite kiaušinius pamirkti. 

Neišbandytos idėjos, bet galbūt išbandysite Jūs: žalioji arbata, vynuogių nektaras, granatų sultys, raudonieji svogūnai, špinatai...

Veidukus kiaušiniams piešiau su juodu nagų laku, kur yra plonas šepetėlis. 

PhotoGrid_1458991668777.jpg

PhotoGrid_1458991877100_0.jpg

 

Raktažodžiai: