Naujagimių regėjimą lavinanti karuselė

Ko gero pats pirmas kūdikių žaisliukas yra - karuselė.  Aš ją sukonstravau dar kai mažulis buvo pilvelyje. Yra žinoma, kad gimę mažyliai yra trumparegiai ir vaizdą geriausiai mato ~30 cm atstumu. Labiausiai tinkamos spalvos karuselei tikrai nėra rožinė ir žydra. Naujagimiui  regėjimą ir jo fokusavimą labiausiai padės lavinti kontrastingų (juoda - balta) spalvų deriniai.  Štai todėl ir praleidau keletą dienų rankdarbiaudama.

jb5.jpg

jb.jpg

Taigi prireikė:

juodos ir baltos spalvų dirbtinio veltinio (jei dar neatradote šios medžiagos, pats laikas. Ideali karpiniams, papuošimams, siuviniams. Pati medžiaga neirsta, lengvai klijuojasi, todėl nesudėtinga kurti įvairias aplikacijas).

adatos su siūlu

ir šiek tiek sintepono.

 

Vyresnieji vaikai, pageidavo broliuko karuselėje apgyvendinti  gyvunėlius, taip  netrukus suktis ėmė katinas, šuo, avinukas ir zebras.

jb3.jpg

 

Jei neturite senos karuselės pagrindo? Nebėda.  Nes auginant trečią vaiką įsitikinu, kad visai nebūtina žaisliukams skristi, kad šie būtų įdomūs. 

Taigi visas kontrastingų gyvunėlių ketvertukas jau nebeskrenda, o apsigyveno ant lovytės šoninės sienelės ir vežimėlio lopšyje, taip, kad mažyliui būtų patogu tyrinėti savo "draugus" ir tobulinti savo regą.

jb 3vaikas.jpg

jb  su vaiku.jpg

Raktažodžiai: