Paprastume slypi genialumas

 Ilgiems rudenio vakarams. Namams. Šventėms. Vaikams. Mamoms. Dar 10 mūsų fantazijos vaisių Jums :) 

1. Stiklinaitės.

Stiklinius buteliukus nuo sulčių visuomet kaupiu. Odinis raištelis, plunksna, etiketė stiklinę tarą paverčia puikiomis stiklinėmis vaikams ir ne vaikams. Šį kartą mes ruošiamės indėnų vakarėliui...

 

 
2. Medalis.
 
Visi turime savo čempionus! Pats metas juos apdovanoti. Nesvarbu ar tai gimtadienio šventė, linksmosios estafetės, pagalba sode, ar tiesiog už puikiai praleistą dieną...
 
Tereikia:
  • dviejų vienodo dydžio dangtelių nuo indelių,
  • juostelės,
  • lipnios juostos 
  • ir truputėlio fantazijos.
Kaip gaminti?
 
Juostelę sutvirtiname mazgeliu ir mazgelį priklijuojame prie vieno dangtelio vidinės pusės. Tuomet uždengiame antru dangteliu ir lipnia juosta apvedame ratu aplink dangtelių sudūrimus. Aš naudojau geltoną izoliacinę juostą.
 
 
Belieka tik papuošti medalio puses. Galima dekoruoti fotlija, spalvotu popierium, spalvotais klijais, ar markeriais. Esu tikra, pamatysite pačią nuoširdžiausią vaiko šypseną:) O gal ir tėčio, draugo, vakarėlio svečio?
 
3. Kas tai? Žaidimas su 18 -24 mėn. vaiku. 
Ant  storesnio popieriaus nupieškite  įvairių daiktų ar gyvunėlių. Iškirpkite ir nuspalvinkite. Palikite tuščios vietos  apvalioms detalėms, kurias vaikutis turės surasti ir pritaikyti paveiksliukams. Detales pagaminkite iš indelių dangtelių. 
 

 

 
 Tokio amžiaus vaikučiams tai smagus žaidimas. Kur ratas? Kur akytė?
 
 
4. Mokomės spalvų su 18 - 36 mėn. vaiku.
 
Iš storesnio popieriaus iškerpame drugelį, ir visus jo keturis sparnelius nuspalviname skirtingomis spalvomis. Sparneliuose paliekam vietos trūkstamoms detalėms. Detales pagaminame iš dangtelių. Jų viršų nuspalviname arba apklijuojame spalvotu popieriumi.
 
 

Raudona, mėlyna, žalia, geltona. Kur? Va, - su šypsena atsakys vaikutis. Ar čia tinka? Šaunuolis! - nepamirškim pagirti, nes žaidimas nėra toks paprastas, kaip mums mamoms atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Taip pat spalvų žaidimą galima sujungti su Kas tai? žaidimu. Sumaišome dangtelius, išdėliojame korteles ir žaidžiam. Pavargus, galima tiesiog paburgzti kaip mašinytė, paūbauti kaip pelėda, arba paplasnoti per kambarį kaip drugelis. Dar ir bokštas aukštas iš dangtelių gausis. Arba dangtelių traukinys! Tu tūūūū. Augame žaisdami!
 
 
5. Kavinė.
 
Staltiesėlės iš vaikų piešinių, lėkštės iš indelių dangtelių, arbatos puodelis su lėkštele irgi iš indelių. Stiklinis sulčių buteliukas gali virsti dailiu arbatinuku. Nepamirškime patiekti tikro sausainėlio ar obuolio skiltelės tokiuose šauniuose induose. Vyresnėliai ir skaičiuoti pasimoko sąskaitą apmokėdami, ir mažesniems padėti, įpilti, užsakyti, padėkoti, mandagiai elgtis, gi tikrų tikriausia kavinė.  Ir tėčiai  mielai laukiami :)
 

6. Vėrinukas. Žaidimas su  kūdikiu nuo 9 mėn.

Ateina metas, kai vaikams verti, pataikyti, įdėti tampa labai idomus žaidimas ir visai nelengvas iššūkis.  Verti galima ir dangtelius nuo indelių. reikia grąžtu padaryti skylutę, pašlifuoti aštrumus. trintuką apvynioti folija arba nebūtinai ir tvirtai įsukti pieštuką smailiu galu. Štai ir puikios priemonės vėrimui. Kaip išbandėme patys mano abiems berniukams (5,5 m. ir 1,9 m.) tai  vis dar įdomu!

Nuo 18 mėn. vaikučiams galima pasiūlyti verti ant virvutės. Ši yra lanksti, todėl žaidimo procesas nėra labai lengvas.   Sėkmės atveju vaikučio šypsena garantuota. O toks vėrinėlis dar labai jaukiai barška, dangtelius patogu, malonu liesti.

Paįvairinti žaidimą galima skirtingo dydžio skylėmis, o nuspalvinus dangtelius, galima mokyti spalvų ir prašyti suverti dangtelius ant kotelių pagal spalvas. Mokydamiesi skaičių vaikai gali suverti eilės tvarka dangtelius, jei ant jų užrašysime skaičius.

7. Spalvų rūšiuoklis

Du stiklainiai (nes per juos geriausiai matyti rūšiuojamos spalvos) + 20 pieno kamštelių dviejų skirtingų spalvų = paprastas pirmas spalvų žaidimas.

Mamos virtuvėje taip pat gali sužaisti rūšiuoklį :)

8. Išlavinta gurmano uoslė

Šiam žaidimui pasiruošti be vyriškos rankos būtų sunkiau... :)

O toliau viska kaip iš pypkės!

 

Užuosk ir atpažink!

9. Chemijos pamokėlė

Tiesa, kiek nepavykęs eksperimentas, bet svarbiausia juk procesas, o ne rezultatas, ar ne?! :)
 

Vanduo + skutimosi ar plaukų putos + dažai (maistiniai, dekupažo, guašas). Turėtų gautis spalvotas lietus.

10. Nustebink!

Ir dovanėlę galima paversti veikla. Ne, ne tik mamos rankdarbių užsiėmimu, bet ir mažylio pirštukų mankšta: mokytis atrišti, nuimti, atsukti. Kai akytės mato prizą, rankytės kur kas greičiau dirba :)

Na ir ilgiems rudenio vakarams, kad būtų šilčiau ir šviesiau!

 

Su rudeniškais linkėjimais E & E ;]

P.S. Pirmas mūsų idėjų raundas štai čia: Žaidžiam iš kūdikių maisto indelių

 
Raktažodžiai: