Svajonės mums suteikia sparnus. Svajonės auga. Apie tai gera skaityti vaikams

Kalbėjom su sūnum apie svajones.

Neturiu, sako man šešiametis.

 Jokios?- negaliu patikėti. Vardinu įvairių daiktų pavadinimus ir nepačiupinėjamas vertybes: kad broliukai nesirgtų. Viską atrodo turiu, - mykia.  Mažais žingsneliais ir pati imu mykti mintyse, juk ir pati retai svajoju, aš iš ties neturiu svajonės čia ir dabar, tos kurią galėčiau paleisti pildytis...

Iš knygų lentynos  vakaro pasakaitei imu mėlyną knygelę su vaiku skriejančiu ant paukštės. „Svajonė“ užrašyta viršelyje. Svajonei čia suteiktas paukštės paveikslas. Netiks jei norisi užburiančių nuotykių, žygių, intrigų ar veiksmo. Tačiau  puiki stabtelėjimui kasdieniniame bėgime. Olego Čaklūno  (vertė R.J. Nabus) svajingas ir šiek tiek jautrus pasakojimas užburia  šeimos narius pasidalinti svajonėmis.DSC06606.JPG

Aš svajoju apie medalį,-  iš tamsos atsklinda balselis.

Ko reikia, kad svajonė išsipildytų?

  Taip šviesią vasaros naktį mes sudarėme būsimų mokslo metų planelį.

„ Ir <svajonė> liko ten,  pavirtusi žvaigždėmis...>

Knygos puslapiuose ryškios, svajingos, lengvai užburiančios iliustracijos puikiai stiprina  skaitymo jaudulį. Na, skaitytojau, pasvajokim, ragina ir paskutiniai knygos puslapiai, čia pateiktos kūrybinės užduotėlės. Ryte savo svajonę mes dar ir nupiešim!

Knygelę dar kartą atsiversim, kai vėl primiršim kaip gimsta svajonės arba tuo met, kai  mokysimės anglų kalbos, nes knygelė yra dvikalbė! Visas tekstas parašytas ir lietuvių, ir anglų kalbomis.

Smagu tokią knygą būtų dovanoti, kaip atvirutę, lyg laišką su palinkėjimu. Ir mažam ir didesniam. Kai turim svajonę, mes galim skraidyti.

DSC06602.JPG

DSC06604.JPG

DSC06605.JPG

Raktažodžiai: