Valentino diena su vaiku. 5 idėjos

Labai trumpa įžanga

Nors Valentino diena - ne lietuviška šventė, bet ji tokia šilta, kad greitai prigijo mano širdyje. Kadangi jau esame trise, o nebe dviese, tai ir šią šventę norisi švęsti trise - su savo meilės vaisiumi, o ne dviese bėgti nuo vaiko į kino teatrą... Mums tiesiog taip norisi.

Panaršius internete supratau, kad yra begalės būdų, kaip su vaiku sutikti šv. Valentino dieną. Keletą idėjų išbandėme, tiksliau - parepetavome prieš šventę :). Net ir su metinuku galima rasti, ką veikti!

 

 

 

Valentino dienos darbeliai su vaiku

Sakoma, kad Valentino dieną galima prisipažinti meilėje, daugiau nei bet kurią kitą dieną sakyti, kad MYLIU ir rodyti tą meilę. O kaip savo meilę galėtumėte parodyti vaikui? Žaisdami su juo, skirdami jam laiko, ruošdami staigmenas. Keletas idėjų, kurias, tikiu, pritaikysite ir visai mažam ir šiek tiek ūgtelėjusiam savo mylimukui:

1. Ruošiame atviruką tam, kurį mylime labiausiai - TĖČIUI. 

Trumpai paminėsiu tai, kad man jau nuo mokyklos laikų Valentino diena besąlygiškai susijusi su meilės laiškučiais ir atvirukais. Kaip smagu būdavo skaičiuoti, kas jų gavo daugiausiai, kas parašė, kas prisipažino... :) Jau daugelį metų Valentino dienos atviruką rašau tam pačiam mylimiausiam žmogui. Na o šiais metais nusprendžiau į procesą įtraukti ir mažiuką. Juk ir jis gali prisipažinti meilėje mamytei ir tėveliui :) 

Reikmenys:

 • 1 didelis baltas lapas;
 • 1 mažas, bet storesnis raudonas lapas, gali būti ir kartonas
 • Raudoni dažai
 • Teptukas
 • Žirklės
 • Klijai
 • Rašiklis
 • Blizgučiai ar bet kokia kita dekoravimo priemonė
 • Dekoratyvinis skilamušis

 

 

 

Pirmiausia pasiterliojome su dažais. Naudojau savo dekupažo akrilinius dažus, nes kitokių neturėjau, bet manau nieko sveikiau ir neįmanoma rasti, nes čia reikia būtinai dažų, kad gražiai gautųsi. Taigi atidžiai, su mano didele priežiūra ir pagalba darėme kojyčių ir rankyčių antspaudus. Iš karto po procedūros keliavome į vonią ir viską gražiai nusiplovėme. Ačiū D., nieko neišbėrė, vadinasi dažai nepakenkė :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kol džiuvo antspaudai, pasiruošiau širdelės iškarpą. Labai paprastai: internete radau širdelės paveikslėlį, jį išsisaugojau kompiuteryje, taip galėjau pasidaryti bet kokio dydžio širdelę. Prie ekrano pridėjau baltą lapą ir flomasteriu apsivedžiau kontūrus, išsikirpau ir taip gavau širdelės trafaretą.

 

 

 

 

 

Su širdelės trafaretu apvedžiojau kojyčių antspaudus ir iškirpau.

 

 

 

 

 

Su didesniu širdelės trafaretu pasiruošiau atviruko paruoštuką.

 

 

 

 

 

 

 

Suklijavau abi širdeles. Papuošiau blizgučiais ir užrašiau.

 

 

 

 

 

Dovanėlė tėčiui paruošta :)

 

 

Ir dar viena ekspromtu gimusi idėja, galbūt kažką užrašysime, priklijuosime, nupiešime...

 

 

 

 

2. LOVE užrašas ant durų.

Šiam užrašui panaudojau jau prisigamintus kojyčių ir rankyčių antspaudus, tad papildomai reikėjo tik dar dviejų raudonų popieriaus lapų, žirklių ir klijų.

 

 

 

 

3. Širdelių konfeti. 

Tai iš ties nemažai darbo mamytei ir linksmybės mažiesiems. Bet tikrai verta tai daryti!

Reikmenys:

 

 

 

 • Spalvoto popieriaus
 • Dovanų, gėlių pakavimo, peršviečiamo, kepimo ar kitokio lengvai plyštančio popieriaus
 • Folijos
 • Klijų
 • Dekoratyvinio skilamušio
 • Žirklių

 

 

 

Pirmiausia dekoratyviniu skilamušiu iš spalvoto popieriaus ir folijos prisiruošiau "konfeti turinio". Žinoma, gražiau būtų, jei turinį sudarytų mažos širdelės, bet šį kartą sakykime, kad širdelėje slepiasi Amūrai. Taip pat tą turinį galima užpildyti meilės rašteliais, saldainiais, žirneliais ir kitokiomis staigmenomis.

 

 

Toliau tuo pačiu širdelių trafaretu prisipiešiau širdelių ir jas išsikirpau.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ant vienos širdelės dedu "konfeti turinio", klijais tepu širdelės kraštelius ir ant viršaus dedu kitą širdelę.

 

 

 

 

 

 

Džiaugsmas tame, kad perplėšus širdelę išbyra spalvotas konfeti. Tarsi netikėtumas. Vargas tame, kad visus tuos konfeti tenka ilgai valyti :) Bet vaiko šypsena atperka viską!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Širdelių antspaudai. 

Reikmenys:

 

 • Bulvė
 • Širdelės formos kepimo formelė
 • Peilis
 • Popierius
 • Natūralūs dažai (šiuo atveju naudojau trintus juoduosius serbentus), bet su vyresniais vaikais, manau, tiktų ir normalūs dažai
 • Prastesni rūbeliai mažyliui (buvau pasiruošusi po visko išmesti, bet su ūkišku muilu puikiausiai išsiplovė)

Pirmiausia paruošiau antspaudą iš bulvės: perpjoviau bulvę pusiau, įdėjau formelę, kraštus apipjoviau peiliu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dažams naudojau šaldytus trintus juoduosius serbentus, nes turėjau tokį įtarimą, kad Adomas pirmiausia ims ragauti tuos dažus. Taip ir buvo!

 

 

 

 

 

 

Galbūt piešiniai gavosi didelė terlionė, bet Adomo šypsena man sakė odievemamomamatainerealu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Širdelių blynai. 

Iš ties puikų čirvinių blynų receptą radau Mažylio receptuose. Patikėkite, mažyliui tai tikrai patiks! Žinoma, darbelio daugiausia mamai, bet mažylis turės puikią progą patyrinėti širdelės formos valgį, galbūt paragauti kažką naujo. Toks receptas, manau, puiki idėja Valentininio šeimadienio pusryčiams.

 

 

 

 

 

Gražios ir kupinos MEILĖS Jums šv. Valentino dienos. Praleiskite ją su tais, kuriuos labiausiai mylite - su savo mylimaisiais ir vaikais!

 

 

Raktažodžiai: